ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Makarewicz Piotr, kawaler z Szestna i Duda Monika, panna z Szestna

Leonek Andrzej, kawaler z Sątoczna i Luśnia Anna, panna z Borek Wielkich

W związku z pandemią prosimy wiernych o zachowanie odpowiedniej odległości od siebie.

Dziękuję wszystkim pracującym na rejonach porządkowych przy kościele i na cmentarzu. Dziękuję za ofiary składane na utrzymanie kościoła, plebanii i cmentarza. Bóg zapłać!

Ofiary można składać na konto parafialne: 51 1020 3639 0000 8702 0197 4054

Telefon kontaktowy do parafii: 515 520 133 lub do proboszcza: 533 481 150

GIVE ONLINE

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

BECOME A VOLUNTEER

HOW YOU CAN HELP

WE NEED YOUR HELP

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.