Gradient

O NAS

Parafia p.w. św. Józefa w Kobułtach liczy obecnie około 2000 osób. Położona jest w odległości 10 km od Biskupca,20 km od Mrągowa i 30 km od Szczytna, wewnątrz trójkąta utworzonego przez te miasta. Najstarsze księgi parafialne są datowane od 1894 roku. Kościół neogotycki był konsekrowany w 1903 roku. Do parafii należą następujące miejscowości: Kobułty, Borki Wielkie, Mojtyny, Kamionka, Pierwej, Chmielówka, Wola Popowa, Grodziska, Rutkowo, Łąka Dymerska, Rudziska, Labuszewo, Dymer, Botowo. Większość z nich ma do kościoła 2 – 6 km odległości dobrymi drogami. Do gminy Dźwierzuty należą Wola Popowa, Grodziska i Rutkowo. Pozostałe miejscowości należą do gminy Biskupiec. Na terenie parafii są trzy jeziora. Tu przebiega też granica Warmia – Mazury. Kobułty są na Mazurach.

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

(od 1 kwietnia do 30 września)

8.00 - 10.00 (Botowo) - 11.30

SOBOTA – 18.00 (jako niedzielna)

19.00 – od 1 czerwca do 30 września

FIND YOUR FAITH

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.